۸

شکستن بیش از ۶۰ نهال تازه کاشته شده در بلوار کمربند جنوبی شهر و خیابان مطهری شمالی فریدونشهر

شکستن شاخه ای از درخت به نزد من مانند شکستن بال فرشتگان است . پیامبر اکرم (ص)

هرکه باد بکارد، طوفان درو خواهد کرد، بسیاری از ما این ضرب المثل را شنیده‌ایم و می‌دانیم زمانی آن را به کار می‌بریم که عاقبت و نتیجه اقدام نسنجیده و غلط انسان، او را در معرض خطری مهلک و جدی قرار دهد.

وقتی این تصاویر ثبت می شد باور نمی کردم در شهر ما این اتفاق افتاده در شهری که همه از فرهنگ بالای مردمانش با خبرند و حال عده ای که معلوم نیست با چه قصد و نیتی این کار را کرده باعث شدند این تصاویر دردناک و غم انگیز از شهر ما به نمایش درآید.

شاید عده ای بچه از روی بازیگوشی، شاید بزرگسالانی از روی دشمنی و شاید و شاید… ؛ ولی هر چه که نامش را بگذاریم باز بی فرهنگیست!

ارزش درخت تنها به چوب و میوه آن نیست، بلکه در لطافت هوا، حفظ خاک و گردش آب در طبیعت هم تأثیر فراوان دارد.

هر فردی می‌داند که درختان شهری با کنترل آلودگی‌ هوا و افزایش کیفیت آن به عنوان ریه‌های تنفسی، نقش بسزایی درسلامتی افراد در جامعه دارند آلودگی هوا می تواند علایم خیلی شدیدی چون آسم را به ویژه برای کودکان و سالمندان ما درپی داشته باشد.

 زندگی در محیط آلوده به مفهوم مراجعه بیشتر به پزشک و مراکز درمانی و مصرف داروی بیشتر است.

بی اعتنایی به طبیعت و تخریب محیط زیست از جمله مسائلی است که شاید در کوتاه مدت عوارض و پیامدهای خود را نشان نمی دهد اما در درازمدت، هزینه های سنگینی به جامعه تحمیل خواهد کرد.

تردیدی نیست که حفظ محیط زیست و عدم تخریب منابع طبیعی بهترین راهکار برای جلوگیری از وقوع بحران های طبیعی به ویژه ریزگردهاست و این کار به مراتب موثرتر و کم هزینه تر از روش های مقابله و مهار این بحران هاست.

خرید هر کدام از این نهال هایی که شکست، (در مجموع ۶۰ نهال شکسته شده) کاشت و نگهداریشان هزینه ای بالغ بر ۱۰۰ هزار تومان را برای شهرداریها در پی دارد.

همچنین بریدن، ریشه کن کردن، سوزانیدن نهال، درخت، درختچه و بوته بدون اخذ مجوز از سازمان مربوطه ممنوع، و مرتکب علاوه بر جبران خسارت وارده و پرداخت جزای نقدی، حسب مورد، در صورت تکرار به سه تا نه ماه حبس تعزیری نیز محکوم می شود.

این اتفاق ضرورت فعالیت فرهنگی در شهرستان را در تمام سطوح یادآور شد تا بدانیم هم زمان با پیشرفت در دیگر جهات زندگی باید فرهنگ را نیز رو به جلو حرکت داد.

امید که دیگر شاهد چنین اتفاقاتی در شهرستان فریدونشهر نباشیم.

۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸

۹۹

برگزاری جلسه کارگروه اشتغال شهرستان فریدونشهر با حضور مهندس ابراهیم گوگونانی شهردار فریدونشهر

مهندس ابراهیم گوگونانی شهردار فریدونشهر در جلسه کار گروه اشتغال شهرستان که در محل فرمانداری فریدونشهر برگزار شد با اشاره به ۸۰ نفر از کارکنان شهرداری فریدونشهر که دارای مشاغل سخت هستند از اینکه شغل آن ها در سامانه اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی به عنوان شغل عادی ثبت شده است انتقاد کرد.

وی همچنین از تحویل واحد های تجاری ساخته شده در کنار تالار شهروند فریدونشهر خبر داد و افزود: این واحدها جهت فعالیت مشاغل تولیدی در اختیار متقاضیان قرار گرفته است.

۹۱ ۹۲ ۹۳ ۹۴ ۹۶ ۹۷ ۹۸ ۹۹ ۱۰۰۹۶ ۹۷ ۹۸ ۹۹ ۱۰۰ ۹۱ ۹۲ ۹۳ ۹۴