photo_2016-08-28_16-18-45

۴۴ طرح عمرانی و خدماتی در فریدونشهر افتتاح شد

به گزارش اصفهان امروز، رسول زرگرپور روز چهارشنبه در شورای اداری شهرستان فریدونشهر گفت: برجام فواید زیادی برای کشور در پی داشته است.
وی افزود: اصلی ترین دستاورد برجام برداشتن زنجیرهای تحریم از پای اقتصاد کشور بود که زمینه توسعه و پیشرفت کشور را بیش از پیش فراهم کرد.
استاندار اصفهان، برگشت اموال بلوکه شده، گسترش مناسبات بین المللی کشور و عادی تر شدن روابط با کشورهای جهان، از بین رفتن ایران هراسی و اسلام هراسی و جلوگیری از جنگ نظامی علیه ایران را از دستاوردهای دیگر برجام بیان کرد.
وی در عین حال اظهار کرد: با این وجود آمریکایی ها همانطور که از ذاتشان برمی آید با بدعهدی در اجرای مواردی از تعهدات خود در برجام، مانع دستیابی ایران به نتایج نهایی برجام شده اند.
استاندار اصفهان در ادامه با گرامیداشت هفته دولت، این هفته را زمان مناسبی برای بازگو کردن دستاوردهای دولت بیان کرد.
وی از افتتاح یکهزار و ۶۱۰ طرح با اعتبار بالغ بر ۲۳ هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال در هفته دولت در استان خبر داد و افزود: اعتبار ۸۶ درصد از این طرح ها از طریق بخش خصوصی تامین شده است.
زرگرپور با اشاره به ناامنی در کشورهای منطقه و وجود جنگ، خونریزی و کشتار در کشورهای همسایه گفت: به برکت خون شهدا و نظام جمهوری اسلامی، امنیت و آرامش خوبی در کشور حاکم است.
وی گفت: نیروهای نظامی و امنیتی کشور با اشراف کامل اطلاعاتی و کنترل دقیق تحرکات گروه های تروریستی منطقه، به یاری خدا توانسته اند مانع تحقق اهداف این گروه ها در داخل کشور شوند و امنیت کشور را بخوبی تامین کنند که این امر نشاندهنده اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران است.
استاندار اصفهان، برگزاری انتخابات سالم، باشکوه و در کمال امنیت، اجرای طرح تحول سلامت، کاهش نرخ تورم و اجرای برنامه هایی از جمله ارائه بسته حمایتی صنایع کوچک برای خروج از رکود را از دستاوردهای دولت تدبیر و امید بیان کرد.
زرگرپور افزود: با اجرای طرح تحول نظام سلامت، در مراکز درمانی دولتی از شهرنشین ها، کمتر از ۱۰ درصد و از روستانشین ها کمتر از ۵ درصد هزینه درمان دریافت می شود.
در ابتدای این جلسه نماهنگی از خدمات دولت طی یک سال گذشته در شهرستان فریدونشهر پخش شد و سپس امام جمعه فریدونشهر پشت تریبون قرار گرفت تا به بیان مشکلات شهرستان بپردازد.

حجت الاسلام اباصلت غفاری خصوصی سازی مدارس را در روستاهای فریدونشهر مشکل آفرین دانست و خواستار حل این موضوع شد. وی به پیشرفت ناچیز احداث مصلی فریدونشهر اشاره کرد و با بیان این که قول استاندار در کمک به احداث این مصلی در سال گذشته تاکنون محقق نشده، از وی خواست شهرستان را تا زدن سقف اول مصلی یاری کند.
همچنین اکبرترکی نماینده مردم فریدن، فریدونشهر، چادگان و بوئین و میاندشت در مجلس شورای اسلامی گفت: هرچند مشکل بیکاری دامنگیر همه نقاط کشور است اما زمینه های خوبی برای رفع این مشکل در شهرستان وجود دارد که یکی از آنها اختصاص آب برای اجرای طرح پرورش ماهی و کشاورزی است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اجرای شبکه فاضلاب فریدونشهر را نیاز اساسی مردم دانست و متذکر شد در صورت عدم اجرای این طرح، آلوده شدن سرچشمه زاینده رود دور از ذهن نخواهد بود. و

این نماینده مجلس به محرومیت بالای روستاهای پیشکوه، میانکوه و پشتکوه اشاره کرد و خواستار دستور استاندار برای اجرای طرح گاز رسانی به این مناطق و رفع مشکل جاده های این روستاها شد.

ترکی از مشکلات مخابراتی و دریافت شبکه های دیجیتالی در شهرستان سخن گفت و شرایط منطقه را برای احداث اردوگاه ورزشی مناسب بیان کرد و به بیان پیگیری های خود نزد وزیر ورزش و جوانان، از استاندار خواست به منظور حل این مسائل عنایت ویژه داشته باشد.
فرماندار فریدونشهر در ادامه در جایگاه سخنران قرار گرفت تا ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های انجام شده در شهرستان طی یک سال گذشته، مسائل و مشکلات فریدونشهر را نزد عالی ترین مقام دولتی استان بیان کند.

ناصر اسدی تلاش دولت در فریدونشهر را در مسیر زدودن چهره محرومیت از چهره شهرستان دانست و به تخصیص ۱۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار دولتی به شهرداری های شهرستان برای انجام طرح های عمران شهری اشاره کرد.

وی از پیگیری های نماینده برای تهیه قیر یارانه ای برای زیرسازی و آسفالت ۱۷ روستای شهرستان سخن گفت و مهمترین طرح روستایی را بازسازی روستای کلوسه عنوان کرد.

این مسوول با اظهار این که ۲۰۰ کیلومتر راه خاکی در شهرستان وجود دارد خواستار تامین اعتبار برای تسطیح، زیرسازی و آسفالت این راه ها شد.

نماینده دولت در شهرستان با تاکید بر این که برای توسعه فریدونشهر باید موانع سرمایه گذاری در شهرستان برطرف شود، گفت: همه طرح های اشتغال زایی در این شهرستان وابسته به منابع طبیعی و کشاورزی است و این دو حوزه از قوانین سختی برخوردار هستند لذا هرچند ما مصمم هستیم پایه های منابع طبیعی و کشاورزی شهرستان حفظ شود اما درخواست داریم اجازه ندهید طرح های اقتصادی و اشتغال زایی شهرستان در این زمینه یا مشکل مواجه شود و آن ها را به جریان بیاندازید.
فرماندار فریدونشهر از ۱۵ طرح گردشگری سخن گفت که در شهرستان طراحی و برای تصویب به اصفهان ارسال شده اند اما هیچ کدام در استان به نتیجه نرسیده است.

اسدی مجددا تصریح کرد: ما هیچ طرحی که به منابع طبیعی و کشاورزی برخورد نکند، نداریم و اگر قرار باشد قوانین این دو حوزه به همین سرسختی اجرا شود ما نمی توانیم هیچ طرحی را در مسیر توسعه اقتصادی و اشتغال شهرستان اجرا کنیم لذا درخواست داریم اگر جایی در گردشگری نیاز به زمین بود، آن طرح را به جریان اندازید.

وی اراضی زیر کشت شهرستان را ۱۵ هزار و ۲۳۰ هکتار و  تولید ماهی های سردآبی در شهرستان را یکهزار تن در سال، تعداد دام سبک و سنگین عشایری و روستایی شهرستان را ۵۰۰ هزار رأس، تعداد کلونی های زنبور عسل را ۱۹ هزار کلونی با تولید سالانه ۱۰۰ تن عسل مرغوب دارویی، میزان تولید گوشت قرمز را پنج هزار و ۵۰۰ تن در سال و تولیدات شیر این شهرستان را ۴۰ تن در روز بیان کرد و نبود صنایع جنبی و تبدیلی این محصولات را مهمترین عامل عدم توسعه شهرستان دانست.

فرماندار این شهرستان بن بست بودن و دوری از مراکز عرضه محصولات و مواد اولیه را علت عدم رغبت سرمایه گذاران بزرگ برای سرمایه گذاری در فریدونشهر برشمرد و بنگاه های کوچک زودبازده را راه نجات اقتصاد فریدونشهر عنوان کرد.
فرماندار فریدونشهر استعداد ویژه شهرستان را در بخش گردشگری بیان کرد و از طرح های خوبی سخن گفت که در شهرستان هم از آن استقبال شده است اما وقتی طرح به مرکز استان می رسد در آن جا متوقف شده و باعث دلسردی سرمایه گذاران و قطع امید آنان می شود.

اسدی تامین آب مزارع خسارت دیده از تونل چشمه لنگان را که بیش از یک دهه از عنوان آن می گذرد مجددا مطرح کرد و خواستار نهایی کردن آن و همچنین آب مورد نیاز  کشاورزی روستای نهضت آباد شد.

وی با بیان این که ادارات شهرستان فرقی بین عشایر و غیرعشایر نمی شناسند، به سد گاوخفت در منطقه عشایری و زیر کشت رفتن حدود ۳۰۰ هکتار از اراضی اشاره کرد.

نماینده دولت در فریدونشهر ۹۰ درصد از فضاهای آموزشی شهرستان را غیرایمن دانست و فاز اول گازرسانی به پیشکوه و پشتکوه را با اعتبار کمی قابل اجرا دانست که طی آن حدود ۱۰ روستا که فاصله کمی با شبکه گاز الیگودرز دارند از نعمت گاز برخوردار خواهند شد.
افتتاح ۴۴ طرح عمرانی شهرستان فریدون شهر و آغار عملیات آسفالت بلوار بسیج محله ی وحدت آباد این شهرستان با حضور دکتر رسول زرگرپور صورت گرفت.
همچنین سالن چندمنظوره ی کریم اهل البیت با اعتبار بالغ بر ۱۷۰ میلیون تومان و بهره برداری از مخزن ۳۰۰ متر مکعبی و شبکه ی آب شرب قلعه سرخ از دیگر طرح هایی بود که با حضور استاندار اصفهان افتتاح و به بهره برداری رسید.
همچنین با حضور دکتر زرگرپور طرح بهسازی و آسفالت آنتنی های ۱۱ روستای پیشکوه به طول ۳۰ کیلومتر و با اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیارد ریال افتتاح شد.
بهره برداری و افتتاح طرح های آبیاری تحت فشار و واحد تولید پرورش ماهیان سرد آبی از دیگر پروژه هایی بود که در سفر استاندار اصفهان به شهرستان فریدونشهر صورت گرفت.
افتتاح و بهره برداری از پروژه های عمرانی شهری شهر برف انبار، بهره برداری از سه طرح مخابراتی دهستان چشمه لنگان وآغاز اجرای طرح هادی ۱۷ روستای شهرستان فریدونشهر نیز با حضور استاندار اصفهان برگزارشد.
بازدید از مزرعه ی نمونه ی کشاورزی ۷۰ هکتاری سیب زمینی با روش آبیاری قطره ای و بازده ی بسیار بالا و با کشت گونه های اصلاح شده از دیگر برنامه های استاندار اصفهان در سفر به شهرستان فریدونشهر بود.